W DOLINIE RÓŻ

Group Size

70 persons

NASZA PROPOZYCJA

Czerwiec, gdy kwitną róże to również wspaniały czas do wypoczynku i relaksu. W czasie tej wycieczki damy porwać się zmysłom. Będziemy chłonąć zapachy i kolory - najpierw róż, a  potem słońca i morza. Będziemy chłonąć życie i cieszyć się przyrodą, słońcem, wolnością i towarzystwem!

1 DZIEŃ:

 • Przyjazd do Ruse w godzinach rannych i spotkanie z przewodnikiem.
 • Spacer po centrum Ruse pod hasłem „Gościnnie w Małym Wiedniu”. Zobaczymy (z zewnątrz) gmach Sądu – pierwszy tego typu budynek w Bułgarii. Dochodowy Dom – jeden z symboli miasta, wspaniały budynek w stylu neobarokowym, zbudowany przez wiedeńskich architektów, który służył jako teatr, kasyno, biblioteka publiczna, galeria sztuki i centrum handlowe. Pomnik Wolności – symbol miasta, który jest nawet częścią herbu miasta. Budynek opery.
 • Zwiedzanie katolickiej katedry św. Pawła od Krzyża (w miarę możliwości wejdziemy do środka) – pięknej zarówno od zewnątrz, jak i w środku. Tutaj znajdują się też najstarsze zachowane w Bułgarii organy.
 • Zwiedzanie cerkwi św. Trójcy - z pięknym ikonostasem i dobrze zachowanymi ikonami.
 • Zwiedzanie Regionalnego Muzeum Historycznego, gdzie mieści się ponad 130 000 eksponatów, wśród których znajduje się tracki skarb z Borowa – zestaw pięciu srebrnych naczyń rytualnych z IV wieku p.n.e.
 • Spacer ulicą Aleksandrowską – głównym deptakiem w mieście, po obu stronach którego wznoszą się piękne budynki będące zabytkami architektury, dzieła sławnych architektów, pięknie ozdobione girlandami, ornamentami roślinnymi, figurami, rzeźbami, które przypływały Dunajem prosto z Wiednia. Nocleg.

2 DZIEŃ:

 • Przejazd do Kazanłyku (ok. 205 km).
 • Zwiedzanie Muzeum Historycznego Iskra - jest to jedno z pierwszych i najbogatszych muzeów w Bułgarii. Znajduje się w nim ponad 70 000 oryginalnych eksponatów odzwierciedlających bogatą kulturę materialną i duchową regionu Kazanłyk. Zobaczymy tu m.in. znaleziska ze złota, srebra i brązu z trackich świątyń grobowych w regionie, a wśród nich unikalną złotą koronę Seutusa III, jego hełm i nakolanniki, kompletną złotą i srebrną zbroję dla konia, a także rzadką kolekcję monet i innych przedmiotów z epoki trackiej.
 • Zwiedzanie Muzeum Róży - które jest ewenementem na skalę światową. Mieści się tutaj bogata kolekcja przedmiotów, fotografii i dokumentów związanych z historią bułgarskiej produkcji róż oleistych, która stała się jedną z najatrakcyjniejszych „wizytówek” regionu Kazanłyk i bułgarskiej gospodarki.
 • Nocleg.

3 DZIEŃ:

 • Przejazd do Kompleksu Etnograficznego Damascena (ok. 30 km) i zwiedzanie kompleksu - przepiękne wręcz bajkowe miejsce, które powstało z miłości do róży i bułgarskiej tradycji. Kompleks zachwyca magicznym ogrodem różanym z ponad 150 gatunkami róż, pięknym zielonym parkiem, przepięknymi altanami, kolorowymi alejkami, jeziorem z łabędziami i bogatą kolekcją etnograficzną przedmiotów codziennego użytku. Tutaj dowiesz się jak wytwarzano niegdyś olejek różany. Zobaczysz też współczesną destylarnię z unikalną architekturą i pięknymi rysunkami na ścianach. Będziesz miał okazję z bliska przyjrzeć się technologii wytwarzania olejku różanego, poznasz wiele ciekawostek o bułgarskiej róży oleistej – historii, uprawie i zastosowaniu. Tutaj, w sercu Doliny Róż i Doliny Carów Trackich będziesz miał możliwość poznać również niezrównane dziedzictwo kulturowe pozostawione nam przez wielkich Traków. W Damascenie można też spróbować różanego dżemu, różanego miodu i gjulowej rakiji, zwanej też gjulowicą czyli różanej rakiji.

Uwaga: Za dodatkową opłatą w okresie Święta Róż można wziąć udział również w zbieraniu płatków róż w tutejszych ogrodach.

 • Przejazd w kierunku Słonecznego Brzegu (ok. 250 km).
 • Nocleg.

4-7-10 DZIEŃ:

 • Dowolna ilość noclegów w wybranym hotelu w Słonecznym Brzegu.
 • Możliwość wycieczek fakultatywnych – Sozopol i Ropotamo, program folklorystyczny Bułgarski Wieczór, wycieczka do Stambułu itd.

Powyższy program ma charakter ramowy i orientacyjny. Noclegi, wyżywienie, ewentualnie transport – do ustalenia.

od €0

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
 • {{total_price_html}}
 • {{pay_now_price_html}}
od
€0